Instrukcja montażu - płytki BARI

 Instrukcja montażu i przechowywania płytek Bari.

Przechowywanie.

Płytki zawsze powinny być magazynowane w pomieszczeniach suchych i w zamkniętych opakowaniach foliowych. Nigdy nie zostawiaj otwartych wyjętych z folii płytek na dłużej niż 8h pomieszczeniach nasłonecznionych i bardzo suchych. Może to spowodować odkształcenie się płytek i utrudniony montaż. Najlepiej jest montować na ścianę płytki 1 godzinę po wyjęciu z opakowania.

Montaż.

Montaż płytek Bari jest szybki i łatwy, jednak przy dużych powierzchniach warto to zlecić montażyście  z doświadczeniem stolarskim lub glazurniczym. Powierzchnia, na której kładziesz płytki powinna być czysta i wcześniej zagruntowana środkiem do gruntowania ścian.

Rys. 1

Przygotuj potrzebne narzędzia.

Rys. 2

Wyciągnij płytki z paczki. Sprawdź je  przed montażem.

Rys. 3

Wyznacz poziom ściany. Rozplanuj i przymierz wielkość paneli do powierzchni ściany. Ściana powinna być zagruntowana i sucha.

Rys. 4

Zastosuj rekomendowany klej montażowy TYTAN Profesional Ekologiczny lub klej o podobnych parametrach.

Rys. 5

Klejenie. Aplikuj klej minimum 2cm od krawędzi płytki (na czterech rogach i pośrodku)
Po przyklejeniu do powierzchni, dociśnij płytkę do ściany przytrzymując około 6 sekund.

Rys. 6 

Zachowaj przerwy dylatacyjne min. 3mm od rogów ścian. Przy powierzchniach powyżej 3m2 zastosuj w tych miejscach kliny unieruchamiające płytki na czas wiązania kleju.

Rys. 7

Jeśli montujesz płytki na całej ścianie zacznij od dołu. Po zamontowaniu pierwszego dolnego rzędu odczekaj około 1h do zamontowania następnych rzędów.

Rys. 8

Gotowe! Teraz czekamy aż klej zwiąże całkowicie.

Rys. 9

Drewniane naturalne płytki we własnym zakresie możesz malować olejem, farbą do drewna lub bejcą, wg uznania. Jeśli się na to zdecydujesz, nie maluj płytek przed ich montażem, a już po zamontowaniu na ścianie i związaniu kleju.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl