Instrukcja montażu i przechowywania płytek Bari.
Przechowywanie.
Płytki zawsze powinny być magazynowane w pomieszczeniach suchych i w zamkniętych opakowaniach foliowych. Nigdy nie zostawiaj otwartych wyjętych z folii płytek na dłużej niż 8h pomieszczeniach nasłonecznionych i bardzo suchych. Może to spowodować odkształcenie się płytek i utrudniony montaż. Najlepiej jest montować na ścianę płytki 1 godzinę po wyjęciu z opakowania.
Montaż.
Montaż płytek Bari jest szybki i łatwy, jednak przy dużych powierzchniach warto to zlecić montażyście z doświadczeniem stolarskim lub glazurniczym. Powierzchnia, na której kładziesz płytki powinna być czysta i wcześniej zagruntowana środkiem do gruntowania ścian.
Rys. 1
Przygotuj potrzebne narzędzia.
Rys. 2
Wyciągnij płytki z paczki. Sprawdź je przed montażem.
Rys. 3
Wyznacz poziom ściany. Rozplanuj i przymierz wielkość paneli do powierzchni ściany. Ściana powinna być zagruntowana i sucha.
Rys. 4
Zastosuj rekomendowany klej montażowy TYTAN Profesional Ekologiczny lub klej o podobnych parametrach.
Rys. 5
Klejenie. Aplikuj klej minimum 2cm od krawędzi płytki (na czterech rogach i pośrodku)
Po przyklejeniu do powierzchni, dociśnij płytkę do ściany przytrzymując około 6 sekund.
Rys. 6
Zachowaj przerwy dylatacyjne min. 3mm od rogów ścian. Przy powierzchniach powyżej 3m2 zastosuj w tych miejscach kliny unieruchamiające płytki na czas wiązania kleju.
Rys. 7
Jeśli montujesz płytki na całej ścianie zacznij od dołu. Po zamontowaniu pierwszego dolnego rzędu odczekaj około 1h do zamontowania następnych rzędów.
Rys. 8
Gotowe! Teraz czekamy aż klej zwiąże całkowicie.
Rys. 9
Drewniane naturalne płytki we własnym zakresie możesz malować olejem, farbą do drewna lub bejcą, wg uznania. Jeśli się na to zdecydujesz, nie maluj płytek przed ich montażem, a już po zamontowaniu na ścianie i związaniu kleju.